Nowy wymiar reklamy i marketingu - Druk 3D


Nowy wymiar reklamy i marketingu - Druk 3D

by on

Drukarki 3D z powodzeniem wykorzystwane są w architekturze, szybkim prototypowaniu, medycynie, sztuce ale również znajdują zastosowanie przy tworzeniu nowych i orginalnych gadżetów reklamowych.

 

Użycie trójgłowicowych drukarek 3D umożliwia druk kolorowy. Na zdjęciach można obejrzeć specjalnie zaprojektowane przez Pyramid 3D Studio przykładowe obiekty reklamowe:

 

Wizytówka 3D

 

Specjalnie dla naszej firmy zaprojektowaliśmy dwustronną trójwymiarową wizytówkę. Strona z danymi firmy ma grubość 1mm natomiast logo 1,6mm, co daje orginalny wypukły efekt. Wizytówka została wydrukowana na dwuekstruderowej drukarce MM S P3DS dyszą o średnicy 0,4mm i wysokością warstwy 0,2mm. Materiały użyte to biały i czerwony ABS.

 

Litery oraz szyld reklamowy

 

 

Na drukarkach 3D można również drukować duże litery. Zaprojektowaliśmy litery o wymiarach około 15cm x 10cm x 5cm( puste w srodku- grubość ścianki 1,3mm) i wydrukowaliśmy na drukarce MM XL P3DS. Wydruk trwał tylko 1,5 godziny dzięki użyciu dyszy o średnicy 1,3mm i wysokości warstwy 1mm!!! Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie diod LED od wewnątrz i podświetlenie liter.

 

Na zdjęciu można również dostrzec szyld reklamowy wydrukowany białym, czerwonym oraz niebieskim ABS na drukarce MM XL P3DS TRICOLOR przy użyciu dyszy o średnicy 0,5mm.

 

Latest update: 12/08/2017